Pokonywanie strachu w Judo

Jeśli jesteś zainteresowany nauką pokonywania strachu w Judo, to musisz nauczyć się akceptować ból, który towarzyszy upadkowi, a także powinieneś nauczyć się rozwijać elastyczność psychologiczną. Jeśli jesteś w stanie pokonać swoje lęki w Judo, wtedy możesz zacząć rozwijać swoją pewność siebie.

Akceptacja swoich lęków

Jeśli jesteś entuzjastą sztuk walki i chcesz nauczyć się stawiać czoła swoim lękom, judo może być właśnie sportem dla Ciebie. Ten sport skupia się na równowadze, koordynacji i uważności. Uczy również dyscypliny i skutecznych nawyków.

Aby uzyskać jak najwięcej z treningu, ważne jest, aby trenować w sposób, który zachęca do rozwijania postawy wolnej od ego. Powinieneś również pokazywać się na macie co najmniej trzy razy w tygodniu. Robienie tego pomoże Ci zbudować siłę psychiczną i fizyczną.

Poza aspektem fizycznym, judo uczy również przejmowania inicjatywy w ataku. Podczas tego procesu będziesz musiał nauczyć się odpowiednio reagować w każdej sytuacji.

Dobry trener może ci w tym pomóc. Posiadanie dobrego trenera może znacznie wpłynąć na Twoją karierę. On lub ona upewni się, że ćwiczysz w sposób, który jest bezpieczny. Pomogą ci również z twoją pewnością siebie.

Jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia, gdy przygotowujesz się do treningu sztuk walki, jest wizualizacja tego, co robisz. Może to być trudne zadanie, gdy jesteś zdenerwowany, ale najlepszym podejściem jest przypomnienie sobie swoich celów i tego, co chcesz osiągnąć.

Kolejną rzeczą do zrobienia jest obserwacja swojego otoczenia. Dobry trener sztuk walki może ci w tym pomóc. Jeśli masz trudny czas koncentracji, spróbuj wziąć kilka głębokich oddechów. To pomoże Ci uspokoić umysł, a tym samym poprawić swoje skupienie.

Powinieneś również nauczyć się sztuki bezpiecznego upadania. Niezależnie od tego, czy uprawiasz gimnastykę, grasz w piłkę nożną czy judo, nauka bezpiecznego upadania ustawi Cię na sukces.

Najskuteczniejszym sposobem na przygotowanie się jest praktyka. To nie tylko pomoże Ci poprawić swoje umiejętności, ale także przygotuje Twój umysł na wyzwanie. Będziesz mógł łatwiej pokonać swoje lęki.

Poza aspektem fizycznym, powinieneś również rozwijać zdrowe nastawienie do przeciwnika. Dzięki temu staniesz się lepszym zawodnikiem judo.

Akceptacja bólu upadku

Urazy w Judo mogą być dość powszechne, zwłaszcza gdy ludzie uczestniczą w intensywnej aktywności fizycznej. Niektóre powszechne urazy obejmują uderzenia, siniaki i zwichnięcia. Istnieją jednak pewne techniki, które mogą zmniejszyć ryzyko urazu i bólu.

Jednym z nich jest ukemi, które jest ćwiczeniem do wykonania z odpowiednim partnerem. To właśnie ono jest uważane przez większość artystów walki za lekcję na całe życie. Wykonywanie ukemi nie jest jednak dla osób o słabym sercu.

Wielu zamożnych miłośników wierzy, że ukemi jest najlepszym sposobem na poznanie sztuki Judo, ale faktem jest, że tak nie jest. Dobry nauczyciel nauczy uczniów właściwych technik osiągania tych samych rezultatów.

Jest wiele ćwiczeń, które zostały zaproponowane, ale wszystkie one mają różny stopień trudności. Jest też wiele ćwiczeń, które po prostu nie są warte szumu.

Najlepszym sposobem na określenie, które z nich są warte twojego czasu jest skorzystanie z porady eksperta Judo. Dzięki temu będziesz miał pewność, że osiągasz maksimum korzyści z treningu. Ponadto ważne jest, abyś znał zasady i przepisy dotyczące konkretnych zawodów. Używanie niewłaściwych technik może prowadzić do poważnych kontuzji.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tych wypadków jest podjęcie odpowiednich środków ostrożności. Obejmuje to praktykowanie łamania upadków i używanie odpowiedniego sprzętu. Konkretnie, powinieneś nosić kask podczas praktykowania nowej sztuki walki lub ćwiczeń. Urazy są bardziej prawdopodobne podczas sportów kontaktowych, ale nawet zwykłe treningi mogą powodować uderzenia i siniaki.

Program Adapted Utilitarian Judo, który ma pomóc osobom, które są bardziej narażone na upadki, jest adaptacją tradycyjnych zajęć Judo. Program składa się z dwóch tygodniowych sesji, z których każda trwa sześćdziesiąt minut. Wykorzystuje również STAC (Super-Test of Acuity) i FOF (Fear of Falling Syndrome), aby nauczyć prawidłowych sposobów poruszania się podczas przebywania na ziemi.

Najlepszą częścią zajęć Judo jest to, że masz okazję ćwiczyć z najlepszymi w swojej dziedzinie. Techniki, których się nauczysz są nieocenione w unikaniu urazów i utrzymaniu bezpieczeństwa.

Rozwijanie elastyczności psychologicznej

Kodeks moralny Judo określa zestaw zasad i wytycznych jak żyć jako artysta walki. Obejmują one skromność, samokontrolę, odwagę i uprzejmość. Podkreślają również korzyści płynące z ćwiczeń i zdrowych nawyków żywieniowych.

Praktykowanie judo rozwija szeroki zakres umiejętności fizycznych i umysłowych. Wiadomo, że zwiększa siłę, wytrzymałość, koordynację, elastyczność i równowagę. Ponadto uważa się, że judo pomaga zmniejszyć depresję i niepokój. Jest to forma ćwiczeń, która rozwija dyscyplinę, koncentrację i siłę woli.

Ważne jest, aby opracować plany przygotowania psychologicznego dla judoków w oparciu o ich indywidualne potrzeby i mocne strony. Aby to osiągnąć, badacze dokonali przeglądu literatury. Użyli zbiorów bibliotecznych, baz danych i terminów wyszukiwania, takich jak „judo” i „wyobrażenia”, aby zlokalizować badania.

Wiele badań psychologicznych dotyczących judoków badało różne aspekty tego sportu. Obejmowały one badanie atrybutów psychologicznych judoki na poziomie krajowym i międzynarodowym.

W badaniach stwierdzono, że uczestnicy grupy trenującej judo mieli większą objętość istoty szarej w mózgu niż osoby kontrolne. Byli też bardziej odporni na stres. Ponadto uczestnicy lepiej wypadali w testach interferencji Stroopa i „nazywania” Stroopa.

Ponadto uczestnicy lepiej wypadli w teście szybkości chodu po 12-tygodniowej interwencji treningowej. Co ciekawe, mieli oni szybszy czas reakcji w teście interferencji Stroopa „nazywanie”.

Jest to pozytywny wynik. Chociaż badanie było ograniczone przez brak grupy kontrolnej, sugerowało, że program treningowy judo był przyczyną zmian u uczestników. Może to jednak wynikać z różnic w praktykach kulturowych.

Niniejsze badania wykazują skuteczność programu ćwiczeń opartego na judo. Dostarcza również dowodów na to, że ustrukturyzowany, wieloskładnikowy program treningowy może poprawić wydajność w szerokim zakresie zadań. Z tego powodu, program ćwiczeń oparty na judo może służyć jako alternatywa dla ogólnych ćwiczeń dla osób starszych. Wyniki powinny zostać powtórzone w przyszłym badaniu porównującym JEX do ogólnego programu aktywności fizycznej.

Program ćwiczeń oparty na judo może być cennym narzędziem dla sportowców walki. Oprócz korzyści psychicznych i fizycznych, judo może chronić przed urazami i zwiększać funkcje mięśni.

Nauka obrony z ziemi

Udział w zajęciach judo jest doskonałym sposobem na pomoc w nauce obrony z ziemi. Pomoże Ci również stać się bardziej pewnym siebie, sprawnym fizycznie i rozwinąć umiejętności inteligentnego myślenia. To tylko kilka z korzyści płynących z judo, które pomogą Ci w pełni wykorzystać czas spędzony na siłowni.

Jeśli nigdy wcześniej nie brałeś udziału w zajęciach sztuk walki, możesz być nieco zdenerwowany. Możesz myśleć, że nie masz wystarczająco dużo siły lub sprawności, aby podjąć dyscyplinę sztuki walki, ale nie musisz się martwić.

Na szczęście możesz znaleźć dojo Judo w pobliżu, które będzie w stanie zapewnić Ci trening, którego potrzebujesz. Możesz zacząć w Tri-City Judo, które znajduje się w Kennewick, Richland i Pasco, Washington. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany nauką podstaw judo, czy chcesz uprawiać bardziej zaawansowaną formę tego sportu, personel jest tutaj, aby pomóc.

Wiele osób obawia się, że może kogoś skrzywdzić, jeśli zacznie uczyć się judo. Istnieje jednak wiele powodów, dla których judo jest świetnym wyborem.

Judo może być szczególnie korzystne dla dzieci. Zazwyczaj osoby uprawiające judo mają lepszą koordynację, równowagę i refleks niż zawodnicy nie uprawiający judo. To pomaga im szybko obezwładnić napastnika.

Jeśli myślisz o wzięciu udziału w Judo, powinieneś najpierw sprawdzić, jakie dojo są w Twojej okolicy. W zależności od poziomu Twoich umiejętności, możesz zostać dobrany w pary z doświadczonym dzieckiem lub dorosłym zawodnikiem.

Są też turnieje. Ci, którzy zdobywają nagrody za udział, mogą zostać nagrodzeni za swoją pracę. Ci, którzy przegrywają, nie otrzymują takich samych nagród. Ma to na celu zachęcenie mniej utytułowanych sportowców do dawania z siebie wszystkiego.

Judo jest wymagającym sportem, który ma długą krzywą uczenia się. Zaleca się, aby zacząć od uzyskania kilku lekcji przed udziałem w turniejach.

Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania o judo jest pozostanie skupionym. Jeśli masz dużo energii do spalenia, możesz nie być w stanie skupić się na swoich technikach.

Photo of author

Dawid