Zrozumienie zasad walki Kung-Fu

Jeśli chodzi o walkę Kung-Fu są pewne zasady, które musisz znać. Zasady te pomagają w przewidywaniu ataków, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć. Pomagają również być bardziej zdyscyplinowanym i skupionym na walce.

Wing Chun

Jeśli chodzi o walkę Wing Chun Kung Fu, istnieją pewne zasady, które musisz zrozumieć. Są to:

Zasada linii środkowej. Zasada ta dyktuje pozycję twojego ciała w stosunku do napastnika. Musisz kontrolować linię środkową przeciwnika, jednocześnie wysuwając i chroniąc swoją.

Powiedzenie wing chun brzmi mniej więcej tak: „najdrobniejszy ruch jest najważniejszy”. Jest to dobra zasada. Najmniejszy ruch jest zazwyczaj prostym posunięciem i nie kosztuje wiele czasu ani energii.

Powiedzenie wing chun mówi również, że forma nie powinna być używana bez dobrego powodu. Oznacza to, że zawsze należy zastanowić się nad tym, co się robi.

Forma Biu Gee jest połączeniem rotacji ciała i pojedynczych, skupionych uderzeń łokciami. Ta forma buduje niszczycielską siłę.

Pak Sao to ręka, która wychodzi z centrum ciała. Jest to „kręgosłup pięści”, który może być użyty do odparcia uderzenia napastnika w głowę.

Innym powiedzeniem wing chun jest Biu Jee. Jest to skrócona wersja Biu Gee i jest to jeden z najprostszych ruchów w systemie Wing Chun.

Powiedzenie Wing Chun sugeruje również, że należy zawsze szarżować w odpowiednim momencie. Należy szarżować, gdy przeciwnik się napina. Jest to dobry pomysł, jeżeli masz silne poczucie samoobrony. Możesz również użyć tej postawy, aby powalić przeciwnika na ziemię i zniweczyć jego próbę obalenia.

Powiedzenie wing chun to świetny sposób na rozpoczęcie rozmowy o sztukach walki. Niektóre z tych technik możesz ćwiczyć w domu. Możesz również oglądać filmy na YouTube i innych platformach mediów społecznościowych.

Shaolin

Świątynia Shaolin jest ważną świątynią w Chinach. Jest domem mnichów, którzy trenują w Kung Fu do samoobrony. Włączają oni do swojego treningu nauki buddyjskie.

Styl ten był pierwotnie praktykowany w świątyni dla zdrowia i oświecenia. Przez wiele lat był przekazywany z mnicha na mnicha.

Podczas dynastii Ming eksperci wojskowi z całych Chin podróżowali do świątyni Shaolin, aby studiować techniki walki. W tym okresie mnisi z Shaolin rozwijali swoje umiejętności walki i pomagali w pokonywaniu zbuntowanych generałów. W nagrodę świątynia otrzymała 600 akrów ziemi.

System Shaolin kung fu wykorzystuje ciosy, kopnięcia, uderzenia łokciami i blokady stawów. Ponadto system ten obejmuje 708 różnych umiejętności. Posiada również wiele różnych rodzajów bloków.

System jest podzielony na style wewnętrzne i zewnętrzne. Część wewnętrzna skupia się na oddechu i medytacji, natomiast zewnętrzna na ruchach fizycznych.

Trening Shaolin był przekazywany przez historię z nauczyciela na ucznia. Łączy w sobie zarówno zasady buddyjskie jak i taoistyczne. Praktyka Kung Fu ewoluowała przez czas, od świątyni do pól bitewnych współczesnych czasów.

Tradycyjne style zwierzęce to lampart, tygrys, żuraw, wąż i smok. Każde z tych zwierząt dostarcza Shaolin Kung Fu swoich własnych, niepowtarzalnych cech. Trening ten jest nie tylko skuteczny, ale i holistyczny. Kultywuje wszystkie aspekty ciała, umysłu i ducha.

Jednym z najbardziej godnych uwagi stylów Shaolin Kung Fu jest Styl Orlego Pazura. Został on opracowany podczas najazdów mongolskich na północne Chiny. Styl ten został zaadaptowany przez generała Yue Fei na potrzeby armii. Jest on zauważalny ze względu na potężne blokowanie stawów.

Przewidywanie gdzie nadchodzi atak

Przewidywanie gdzie nadchodzi atak nie jest prostym zadaniem, ale nie jest też niemożliwe. Poniższa lista dziesięciu porad i wskazówek powinna pomóc ci w tym zadaniu. Po pierwsze, musisz mieć oczy otwarte! Następnym krokiem jest nauczenie się, co robią twoje ręce! Aby to zrobić, trzeba będzie zrobić kilka rzeczy, z których jeden jest czytać swój umysł! Podczas gdy to robisz, nie zapomnij zrobić następnej rzeczy, czyli drugiej. Kiedy już to zrobisz, będziesz w dobrej kondycji. Wreszcie, nie zapomnij zwrócić uwagę na swoje otoczenie, zwłaszcza na swoich kolegów entuzjastów sztuk walki! Aby to zrobić, musisz mieć trochę kung-fu savvy do buta! To nie znaczy, że będziesz miał trudny czas łapania złych facetów, ale może mieć trudniejszy czas obrony!

Samodyscyplina

Samodyscyplina w walce Kung-Fu jest ważna z wielu powodów. Dzięki niej nauczysz się kontrolować własne emocje i zachowania oraz poprawisz swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. A nawet możesz rozwinąć silną etykę pracy i sukces finansowy.

Samodyscyplina jest istotną umiejętnością życiową, którą każdy musi rozwijać. Pozwala ona być bardziej produktywnym, podejmować trudniejsze zadania i uzyskiwać lepsze wyniki w dłuższej perspektywie. Jest to również świetny sposób na zmniejszenie stresu.

Ważne jest, aby zacząć kształtować swoją dyscyplinę jak najwcześniej. Da Ci to możliwość wyznaczenia serii celów. Pomoże Ci to również zrozumieć znaczenie Twoich działań.

Ważne jest, aby ustalić małe, osiągalne cele. Możesz to zrobić, zapisując je i wywieszając w widocznym miejscu. Następnie przypominaj sobie o krokach, które musisz podjąć, aby je osiągnąć.

Osiąganie celów to także świetny sposób na odczuwanie gratyfikacji. Będziesz miał poczucie, że pokonujesz trudne zadanie i osiągnąłeś coś wartościowego. Jest to dobry motywator, który pozwoli Ci utrzymać się na dobrej drodze.

Możesz również znaleźć wzory do naśladowania w postaci przyjaciół lub członków rodziny. Mogą być twoimi cheerleaderkami i trenerami, i mogą służyć jako wzór tego, co chcesz osiągnąć.

Możesz również uprawiać sport, aby zwiększyć swoją siłę woli i samodyscyplinę. Pamiętaj jednak, że musisz być cierpliwy, aby osiągnąć swoje cele. Ponadto będziesz musiał ciężko pracować, aby stać się dobrym w wybranym przez siebie sporcie.

Aby poprawić swoją siłę woli i samodyscyplinę, musisz pracować w kierunku swoich celów. Musisz zadbać o to, aby otaczały Cię zachęcające przedmioty, takie jak motywujące plakaty lub hasła, a także dużo energetycznej muzyki.

Motywacja

Moda na sztuki walki narasta od lat sześćdziesiątych. Mnóstwo popularnych stylów wyskoczyły na scenie, w tym Jujitsu, Escrima, Wing Chun, Tae Kwon Do, a nawet karate. Choć może być kuszące, aby wskoczyć na pokład samolotu i dołączyć do zajęć, ważne jest, aby wiedzieć, że kung fu to nie tylko ciosy i kopnięcia. Chodzi również o osiągnięcie stanu umysłu, który łączy samodyscyplinę ze współczuciem.

Choć prawdą jest, że Kung Fu nie jest tak wymagające fizycznie jak inne sporty, takie jak piłka nożna czy boks, nie jest pozbawione wyzwań. Uczniowie muszą nauczyć się radzić sobie z negatywnymi sytuacjami, jednocześnie dokonując wyborów, które czynią ich lepszymi ludźmi. Ponadto, praktyka kung fu wymaga czasu i cierpliwości.

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę swojego kung-fu jest posiadanie instruktora, który jest zaangażowany w ten proces. Właściwy instruktor może pomóc ci dostroić ból i popchnąć cię do granic możliwości. Jednak to do ciebie należy decyzja, jak chcesz osiągnąć swoje cele. Właściwy instruktor może również motywować cię i sprawić, że poczujesz się dobrze o sobie.

Pierwsze pytanie jest oczywiste. Jaki jest najlepszy sposób na zwiększenie mojego poziomu sprawności? Podczas gdy odpowiedź na to pytanie będzie się różnić w zależności od osoby, niektóre czynniki prawdopodobnie będą bardziej wpływowe niż inne. Możesz chcieć polegać na własnych instynktach i spróbować być otwartym na możliwości.

Dobrze zaokrąglony program sztuk walki powinien zawierać działania, które stymulują motywację, a jednocześnie pozwalają na wystawienie swoich umiejętności na próbę. Nie powinieneś spędzać zbyt wiele czasu na zajęciach, które nie przynoszą rezultatów.

Photo of author

Dawid