Zrozumienie ducha karate

Zrozumienie ducha Karate jest ważnym czynnikiem w treningu i rozwoju ucznia. Podczas treningu, często można zaplątać się w techniczne aspekty i stracić z oczu zasady. Celem tego artykułu jest zbadanie różnych zasad Karate, jak również tego, jak odnoszą się one do praktyki koncentracji. W ten sposób uczniowie mogą stać się lepsi i silniejsi w sztuce, a także nauczyć się stosować je w codziennych sytuacjach.

Zasady Karate

Trening Karate to coś więcej niż tylko ćwiczenia fizyczne. Obejmuje on również rozwój twojego ducha. Jest to dążenie przez całe życie. Powinieneś trenować, aby używać swojego ciała jako broni, ale nigdy nie walczyć z przeciwnikiem bez dobrego powodu.

Gichin Funakoshi był poetą, filozofem i mistrzem karate. Był założycielem szkoły karate Shotokan. Napisał dwadzieścia zasad przewodnich karate. Uważał, że rozwój umysłu jest tak samo ważny jak rozwój ciała.

W karate pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest szacunek dla przeciwnika. Następnie nauczysz się walczyć używając podstawowych uderzeń i bloków. Zostaniesz również nauczony, aby stać po stronie sprawiedliwości i unikać niebezpiecznych miejsc.

Aby wygrać, musisz poznać swojego przeciwnika oraz jego mocne i słabe strony. Następnie, będziesz musiał dostosować się do jego stylu. I wreszcie, będziesz musiał mocno uderzyć, aby się obronić. Musisz także rozwinąć ducha walki, abyś był gotowy na prawdziwą walkę.

Aby z powodzeniem ćwiczyć karate, musisz zachować swój umysł wolny od uprzednich planów i oczekiwań. Musisz być w stanie spokojnym i zrelaksowanym. Musisz ćwiczyć z czystym i niepokornym duchem.

Jedną z najważniejszych zasad karate jest „brak pierwszego uderzenia”. Odzwierciedla ona podstawową zasadę samurajów. Ale jest też rozwinięciem zwycięstwa księcia Wellingtona nad Napoleonem.

Drugą zasadą karate jest „brak walki z tyłu”. Nie będziesz walczył z przeciwnikiem bezkrytycznie. Możesz kontratakować lub robić uniki, ale zawsze powinieneś być przygotowany do walki.

Trzecią zasadą jest rozwijanie ducha wytrwałości. Powinieneś starać się używać swoich umiejętności karate, aby bronić tego, co uważasz za słuszne. Powinieneś również być uprzejmy dla swoich instruktorów i przełożonych. To pomoże ci rozwinąć ducha pokory.

Czwartą zasadą karate jest zachowanie pokoju. Powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że sztuki walki mogą być stosowane tylko w ostateczności. Jeśli masz przeciwnika, który jest dla ciebie zbyt słaby lub zbyt silny, powinieneś walczyć z nim z największym wysiłkiem.

Koncentracja jako pojazd dla sztuk walki

Koncentracja jako pojazd dla sztuk walki jest podstępną bestią. Chociaż może to być cenna umiejętność, to wymaga czasu, aby hone. Najważniejszym składnikiem nie jest koniecznie ciało, ale umysł. Rozwijanie dobrego skupienia wymaga zwracania uwagi na to, co dzieje się wokół ciebie. Pomaga również mieć pozytywne nastawienie. Na przykład, jeśli czujesz niepokój przed następnymi zajęciami, możesz chcieć spojrzeć na to jako na okazję do nauki.

Dobrym sposobem na zbudowanie swojej koncentracji jest dołączenie do zajęć ze sztuk walki. Jest to świetny sposób, aby zwiększyć poczucie własnej wartości, zwiększyć swoje zdrowie sercowo-naczyniowe, a nawet pomóc poprawić swoje akademie. Dodatkowo nauczysz się samokontroli i szacunku.

Jeśli jesteś już zaangażowany w reżimie szkoleniowym sztuk walki, być może zacząłeś zauważać różnicę w swojej koncentracji. Przekonasz się, że twoje refleksy są ostrzejsze i twoje reakcje szybsze. Będziesz miał więcej energii do wydania i być bardziej produktywne w pracy. Plus, sztuki walki są zabawne!

Sztuki walki to świetny sposób na wprowadzenie dziecka w pojęcie samodyscypliny i dyscypliny. Dla dzieci, które zmagają się z koncentracją, może to być ratunkiem. W rzeczywistości dzieci z samokontrolą mają ogromną przewagę, jeśli chodzi o radzenie sobie z życiowymi przeciwnościami.

Najlepszą częścią tego typu treningu jest to, że jest to zabawa dla wszystkich zaangażowanych. Jest to świetne zajęcie dla dzieci i pomaga rozwijać umiejętności, które mogą być wykorzystywane przez całe życie. Ponadto może pomóc w problemach behawioralnych, a nawet ADHD.

Na przykład, w sesji treningowej karate, prawdopodobnie zobaczysz jakąś formę kata. Kata to choreograficzna seria ruchów, które spalą nadmiar energii i poprawią twoją koncentrację. Zobaczysz też jakąś formę uderzania i kopania.

Podczas gdy jesteś na to, może chcesz rozważyć zapisanie swojego dziecka w renomowanym programie po szkole, która będzie uczyć podstawowych sztuk walki. Zajęcia będą prowadzone przez certyfikowanego nauczyciela iemoto.

Karate jako religia czy po prostu dobre zdrowe ćwiczenia fizyczne

Wiele książek o sztukach walki zawiera idee religijne. Niektóre z tych książek są napisane przez ludzi Zachodu, którzy zgadzają się z ideami religijnymi, podczas gdy inne promują inne religie.

Koncepcja karate jest podobna do jogi. Celem jest wyszkolenie ciała do kierowania energią. Każda osoba zyskuje osobistą moc z ki. Ki jest nieokreśloną siłą, która łączy wszystkie żywe istoty.

Od osób ćwiczących karate wymaga się dobrej techniki, skupienia umysłu i siły fizycznej. Niektórzy ludzie traktują karate jako sport, podczas gdy inni ćwiczą je dla samoobrony. Oprócz sprawności fizycznej, karate jest aktywnością duchową. Pomaga rozwijać pewność siebie.

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o karate, możesz chcieć sprawdzić niektóre z dostępnych książek. Wiele książek przedstawia sztuki walki jako sposób na osiągnięcie stanu duchowego.

Jedna książka Hermy Kauz jest popularnym źródłem dla tych, którzy szukają zrozumienia korzyści płynących ze sztuk walki. Jej książka została po raz pierwszy opublikowana w 1977 roku i do dziś cieszy się dużym zainteresowaniem.

Chociaż termin „karate” jest używany do opisania każdej formy sztuki walki, rzeczywiste znaczenie karate jest bardzo różne. Ci, którzy praktykują karate mogą mieć głęboki związek z filozofią, terminologią i tradycją tej sztuki. Ci, którzy nie mają takiej samej przynależności do religii, mogą jednak nie docenić tego związku.

Jeśli rozważasz dojo, będziesz chciał zapytać sensei lub instruktora, jaka jest filozofia szkoły. To pomoże ci określić, czy szkoła będzie dla ciebie odpowiednia.

Ważne jest, aby wybrać otwartą atmosferę, gdzie możesz obserwować i uczyć się od nauczycieli. Istnieją różne poziomy karate i musisz się upewnić, że pracujesz z instruktorem, który jest dla ciebie odpowiedni.

Ważne jest również, aby dowiedzieć się o historii i kulturze dojo. Pamiętanie o tych aspektach sprawi, że twoje doświadczenie z karate będzie bardziej przyjemne.

Karate dojo kun to przysięga lub ślubowanie. Przysięgi te są zakorzenione w religii pogańskiej. Te przysięgi mogą być uznane za bałwochwalstwo.

Photo of author

Dawid