Ustalanie celów w celu poprawy swojego judo

Wyznaczanie celów w celu poprawy Judo może pomóc Ci rozwinąć dyscyplinę i determinację potrzebną do osiągnięcia celów. Oprócz fizycznego reżimu treningowego, będziesz musiał pracować nad swoimi zdolnościami umysłowymi, aby się doskonalić. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci rozpocząć rozwijanie właściwego sposobu myślenia.

Mentalny komponent Amerykańskiego Systemu Judo

Amerykański System Judo (AJS) to sztuka walki, która skupia się na rozwijaniu mentalnej strony gry. Zawodnicy w tym systemie trenują umysł poprzez wizualizację, pozytywną rozmowę z samym sobą oraz techniki oddechowe. Celem jest wyrobienie nawyku wygrywania meczów i rywalizacji na wysokim poziomie.

Zawodnicy w Amerykańskim Systemie Judo są również uczeni rywalizacji na poziomie, który jest dla nich odpowiedni. Rywalizacja na niewłaściwym poziomie demotywuje sportowca i sprawia, że jest on mniej skłonny do ciężkiej pracy nad swoim treningiem.

Jednym z najważniejszych elementów w Amerykańskim Systemie Judo jest zdolność zawodnika do uchwycenia nadgarstka przeciwnika. Udany chwyt pozwoli zawodnikowi na podporządkowanie sobie przeciwnika. Zawodnicy w amerykańskim systemie Judo nauczyli się doskonalić swoje umiejętności chwytania poprzez lata praktyki.

Oprócz siły fizycznej, sportowcy judo charakteryzują się większą wytrzymałością psychiczną niż ich przeciwnicy. Sukces judoki jest często przypisywany zwiększonej ilości pewności siebie, odporności i kontroli emocjonalnej.

Psychologiczne cechy sportowca judo zostały oszacowane za pomocą kwestionariuszy. Skala Nastroju Brunela i Kwestionariusz Łaknienia Jedzenia (FCQ-T) zostały wykorzystane do oceny nastroju sportowców judo.

Kobiety uprawiające judo mogą być w gorszej sytuacji. Psychiczna strona sportu może być dla nich trudna do opanowania. Dodatkowo, podwójna kariera może być przeszkodą. Sportowcy powinni skupić się na rozwijaniu realistycznych celów i ćwiczeniu odpowiedniego przygotowania mentalnego.

Oprócz fizycznego aspektu sportu, judo obejmuje wiele chwytów na ziemi. Może to prowadzić do niepokoju i napięć tożsamościowych u zawodniczek.

Rozwijanie dyscypliny do osiągania celów

Jeśli próbujesz poprawić swoje Judo, rozwijanie dyscypliny do osiągania celów jest koniecznością. Nauka jak osiągnąć cel przyniesie ci wiele korzyści.

Judo to świetny sposób na poprawę kondycji. Pomoże Ci zbudować wytrzymałość i pewność siebie. Nauczy Cię również jak zachować koncentrację.

Judo może być świetnym spalaczem tłuszczu. Wykorzystuje dźwignię i wyczucie czasu, aby twoje mięśnie pracowały. Nie będziesz musiał podnosić dużej wagi, aby uzyskać wyniki. To zabawa i jest świetna dla ludzi w każdym wieku.

Choć może się wydawać, że nie jest to najważniejszy aspekt Judo, to w rzeczywistości jest najważniejszy. Jest to jedna z najlepszych aktywności sercowo-naczyniowych wokół. Będziesz miał mnóstwo zabawy i poprawisz swoją kondycję.

Innym dobrym powodem, aby rozpocząć judo jest rozwijanie swoich umiejętności społecznych. To świetny sposób na nawiązanie przyjaźni i tworzenie znaczących relacji. Nauczysz się jak być bardziej uprzejmym, jak szanować partnerów treningowych i jak pokonywać swoje lęki.

Jeśli szukasz, aby poprawić swoje Judo, będziesz chciał zacząć z jakości szkoły sztuk walki. Te szkoły pomogą Ci dostać się do odpowiedniego kształtu dla judo, rozwijać dyscyplinę, aby osiągnąć swoje cele, i dać ci narzędzia potrzebne do osiągnięcia sukcesu.

Dobrym pomysłem jest również posiadanie wzorców do naśladowania. Mogą to być Twoi rodzice, rodzeństwo lub ulubiony zawodnik sportowy. Odpowiedni mentor może dać Ci motywację, której potrzebujesz, aby odnieść sukces.

Oprócz pomocy w wyznaczaniu celów, każdego roku otrzymasz dodatkowy czterotygodniowy program umiejętności życiowych. Pomoże Ci to uwolnić Twój potencjał.

Trening ciała w celu złapania przeciwnika

Jednym z najważniejszych celów w Judo jest złapanie przeciwnika. Kiedy jesteś w stanie to zrobić, możesz pokonać silnego przeciwnika przy niewielkim wysiłku.

Jest kilka różnych sposobów na złapanie przeciwnika w judo. Możesz to zrobić używając blokady głowy, chwytając za skórę lub chwytając za nogę.

Najczęstszym sposobem jest złapanie tyłu głowy przeciwnika, a następnie przesunięcie się do przodu, podążając za swoim pociągnięciem. Gdy przeciwnik zostanie wytrącony z równowagi, możesz użyć łokcia, aby pociągnąć go z okolic biodra. Następnie możesz wziąć nogę pod siebie i złapać za skórę przeciwnej nogi.

Możesz mieć pokusę, aby pociągnąć przeciwnika za ramiona, ale nie powinieneś. Zamiast tego użyj swojej ręki, aby zahaczyć ich policzek. To da twojemu ciału impet, aby je rzucić.

Kiedy łapiesz swojego przeciwnika, powinieneś przestrzegać zasad Judo, w tym zasady samokontroli. Pomoże ci to uniknąć eskalacji konfliktu.

Kiedy łapiesz swojego przeciwnika, bardzo ważne jest, aby utrzymać go w równowadze. Dzieje się tak dlatego, że siła odśrodkowa sprawia, że bardzo łatwo stracić równowagę. Powinieneś starać się pozostać poza linią ataku i wyprowadzić silniejszego przeciwnika z równowagi.

Inną ważną zasadą jest używanie swojego ciała do kierowania energią przeciwnika. Jest to podobne do koncepcji Aikido.

Techniki te będziesz mógł rozwinąć w swoim treningu. Jednak powinieneś ćwiczyć je z partnerem, aby nauczyć się prawidłowej techniki. Powinieneś również spojrzeć na kontekst swojego pojedynku i zdecydować o najlepszym sposobie działania.

Posiadanie limitu czasowego

Jedną z najbardziej imponujących rzeczy w Judo jest ilość konkurencji wśród zawodników. Podczas gdy na olimpiadzie konkurencja może być ostrzejsza, wiele międzynarodowych zawodów, które odbywają się w ciągu roku, zapewnia wystarczającą ilość okazji do wysokiej jakości rywalizacji. W najbardziej rygorystycznych zawodach, nie jest rzadkością, że mecz może trwać ponad sześć godzin lub więcej. Nie dziwi więc fakt, że kontuzje również są częstym tematem.

Uzyskanie najlepszego z konkurencji może wydawać się trudnym zadaniem, ale istnieje kilka technik, które można wykorzystać, aby zwiększyć swoje szanse na sukces. Na początek możesz zdecydować się na bardziej spersonalizowane podejście do swojego reżimu treningowego. Choć może się to wiązać z kosztem większej ilości czasu spędzonego na siłowni, nagrody w postaci lepszych wyników są tego warte. Poświęcenie czasu na ocenę swoich indywidualnych mocnych i słabych stron może być doświadczeniem otwierającym oczy.

Jak w przypadku każdego sportu wyczynowego, zdrowy plan żywieniowy jest niezbędny, aby zapobiec zepsuciu sylwetki przez trening siłowy. Dobrze zaokrąglony plan diety powinny zawierać białka, węglowodany i tłuszcze w równych porcjach. Dobrą zasadą jest spożywanie koktajlu proteinowego na pusty żołądek, a następnie posiłku co najmniej trzy razy dziennie. Mała przekąska wieczorem jest również miłym akcentem. Wreszcie, jeśli Twoja dieta nie zawiera żadnych ćwiczeń, rozważ dodanie kilku lekkich sesji cardio.

Photo of author

Dawid