Porady jak utrzymać motywację podczas treningu Judo

Utrzymanie motywacji podczas treningu Judo może być trudne. Istnieją jednak pewne wskazówki, które pomogą Ci utrzymać się na właściwym torze. Te wskazówki pomogą Ci zachować równowagę między ciężką pracą a przyjemnością. Możesz również nagradzać się za dobrze wykonaną pracę i wyznaczać sobie jasne cele.

Równowaga między ciężką pracą a przyjemnością

Ważne jest, aby zachować równowagę między ciężką pracą a przyjemnością podczas treningu Judo. Praktyka tej sztuki walki jest wymagająca i wymaga wysokiego poziomu skupienia, koncentracji i wytrzymałości. Wymaga również silnego umysłu i ciała, jak również zrozumienia wartości i zasad, które kierują praktykami Judo. Celem tego badania było zbadanie zależności pomiędzy wskaźnikami dobrego samopoczucia a sesją-RPE (RPE).

Zmierzyliśmy przyjemność fizyczną, stres, zmęczenie i sen w próbie 61 zawodników judo przed i po dwóch intensywnych okresach treningowych, jednym z i jednym bez okresu taperingu. Średnie wartości tych zmiennych zostały obliczone dla obu okresów.

Wyniki tego badania wykazały, że jakość regeneracji była istotnie związana z wariancją w sesji-RPE w okresie taperingu. W okresie intensyfikacji treningu stwierdzono ujemną korelację pomiędzy regeneracją a DOMS. Natomiast w okresie taperingu stwierdzono dodatnią korelację pomiędzy regeneracją a snem.

Wyniki badań sugerują, że jakość regeneracji jest ważnym czynnikiem, który przyczynia się do wewnętrznej intensywności sportowca w okresie taperingu. Może to być przydatne dla trenerów w okresie taperingu i może być wykorzystane w połączeniu z tanimi narzędziami monitorującymi do wspierania fizjologicznej regeneracji.

Zrelaksowany praktyk Judo ma większe ryzyko bycia rzuconym i jest bardziej prawdopodobne, że będzie się obawiał ataku. Odwrotnie jest w przypadku ćwiczącego, który znajduje się w stanie wysokiego stresu. Dlatego ważne jest, aby instruktorzy Judo promowali pozytywne podejście do stresu, ponieważ może to pomóc zawodnikowi Judo zrelaksować się. To z kolei może zmniejszyć ryzyko rzucenia się, czyniąc praktykę bezpieczniejszą.

Dodatkowo, jakość procesu regeneracji może być mierzona w okresie taperingu za pomocą indeksu Hoopera. Jest to proste, tanie narzędzie, które trenerzy mogą wykorzystać do wspierania stanu psychometrycznego sportowca przed i po okresie taperingu.

Innym możliwym czynnikiem, który może przyczynić się do czerpania przyjemności z procesu treningowego są stany przed zmęczeniem. Kilka badań wykazało, że intensywność treningu może wzrosnąć, gdy sportowiec znajduje się w stanie dużego stresu. Ważne jest, aby unikać tego stanu, ponieważ może to utrudnić wydajność i sprawić, że ćwiczenie będzie trudniejsze.

W przeciwieństwie do tego, obecność stanów przed zmęczeniem podczas okresu taperingu nie wydaje się wpływać na przyjemność z uprawiania sportu, a także motywację i zaangażowanie sportowca w sport. Nie jest jasne, dlaczego te stany przed zmęczeniem przyczyniają się do czerpania radości z procesu treningowego.

To, czy obecność stanów przedzmęczeniowych podczas treningu jest odpowiedzialna za różnicę w czerpaniu radości z uprawiania sportu pomiędzy sportowcami, którzy są pod wpływem wysokiego poziomu stresu, a tymi, którzy są pod wpływem niskiego poziomu stresu, pozostaje do ustalenia.

Wyznaczaj jasne cele

Kiedy wyznaczasz sobie cel, pomocne jest posiadanie planu. Dobry plan może pomóc Ci uniknąć konfliktów i doprowadzić Cię do celu szybciej niż gdybyś miał się o niego potknąć na własną rękę. Proces wyznaczania celu polega w równym stopniu na pracy w jego kierunku, jak i na jego osiągnięciu.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że masz jasność co do tego, jakie są twoje cele. Na przykład, jeśli trenujesz, aby wziąć udział w nadchodzących zawodach, będziesz chciał być w stanie wyartykułować swoje cele w taki sposób, że faktycznie zobaczysz siebie osiągającego je. Musisz też mieć realistyczne ramy czasowe na ich osiągnięcie. Nie oznacza to, że musisz tkwić przy biurku przez cały dzień, ale ważne jest, aby mieć harmonogram, który pozwala poświęcić wystarczająco dużo czasu na swój reżim treningowy.

Będziesz także chciał ustalić cele, które nie są tak zniechęcające, że nie masz motywacji do ich osiągnięcia. Może to być tak proste, jak lista osiągalnych celów. Na przykład, możesz postawić sobie za cel uczęszczanie na określoną liczbę zajęć w każdym tygodniu lub osiągnięcie określonej klasy wagowej przed następnymi zawodami. W wielkim planie rzeczy, jednak, jeśli nie można osiągnąć cel, to jest daremny.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest zrobienie listy celów, które najbardziej cię interesują. Po tym czasie nadszedł czas, aby spisać je na papierze. Dobrym sposobem na to jest podzielenie listy na garść podkategorii. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać te, nad którymi warto popracować, a które zostawić na później.

Kiedy już masz swoją listę, możesz zacząć planować. Pomocne jest podzielenie celów na mniejsze kamienie milowe, które można łatwo sprawdzić w miarę ich realizacji. Będziesz chciał również ustalić wskaźniki, aby śledzić swoje postępy. Obejmuje to pomiar ilości pracy jakości, że jesteś umieszczenie w swoim treningu, a ilość czasu spędzasz w siłowni. Śledząc swoje wyniki, będziesz w stanie lepiej określić, czy i kiedy wkładasz pracę, aby osiągnąć swoje cele.

Najlepsze jest to, że znajdziesz swoje poziomy motywacji rosną, gdy masz cel i masz plan. Kiedy jesteś ustawiony na właściwej ścieżce, trudno będzie Ci pozwolić, aby Twój trening zatrzymał się w miejscu. Aby zwiększyć szanse na osiągnięcie celu, pamiętaj o pozytywnym nastawieniu i nagradzaniu się po drodze. Zwiększy to Twoją koncentrację i podniesie samoocenę.

Dobrym pomysłem jest również określenie najkrótszej i najdłuższej drogi do celu. Na przykład, jeśli masz cel uczęszczania na określoną ilość zajęć w danym mieście, możesz potrzebować dowiedzieć się, jak dostać się z punktu A do punktu B i co robić pomiędzy nimi.

Nagradzaj się

Judo jest zabawną i wymagającą sztuką walki, która pomaga promować ogólną sprawność fizyczną. Może pomóc Ci poprawić swój atletyzm, zwiększyć poczucie własnej wartości i nauczyć się bronić. Może również zapewnić Ci ważną umiejętność społeczną – świadomość sytuacyjną.

Wiele osób ma problem z utrzymaniem motywacji. Mogą czuć się przytłoczeni lub może brakować im pewności siebie, aby się ujawnić. Judo jest świetnym sposobem na utrzymanie kondycji, energii i odpowiedniego nastawienia do zadań dnia.

Chociaż Judo jest wymagające, nie wymaga zaangażowania na całe życie. Dla tych, którzy są zainteresowani w nauce o tej ekscytującej sztuce walki, istnieje wiele zasobów dostępnych. Jednym z najbardziej przydatnych jest książka judo, która pokaże Ci, jak zacząć. Książka zawiera kilka kluczowych tematów, które musisz wiedzieć, takich jak jak rozpocząć program judo, jak ćwiczyć judo i czego oczekiwać od programu judo.

Najlepszą częścią ćwiczenia jumbo juicing jest to, że jest to nie tylko korzystne dla twojego fizycznego samopoczucia, może również poprawić twoje zdrowie psychiczne. Wynika to z faktu, że sztuki walki mogą promować równowagę. W rezultacie ciało jest w stanie lepiej zwalczać stres i niepokój. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli aktywność jest wykonywana regularnie. Endorfiny, które są uwalniane podczas 45-minutowej sesji judo, mogą wzmocnić twój układ odpornościowy, zwiększyć energię i wytrzymałość oraz zmniejszyć zmęczenie.

Jako bonus, Judo może również zwiększyć Twoje umiejętności społeczne i pewność siebie. Uprawianie tego sportu może pozwolić ci na współpracę z innymi w celu rozwiązywania konfliktów. Jest to ważna umiejętność w świecie, w którym zastraszanie jest bardziej powszechne niż kiedykolwiek.

Dodatkowo, Judo może pomóc rozwinąć twoją inteligencję. Dzieje się tak dzięki treningowi związanemu z tą sztuką. W judo, jesteś uczony, aby skupić się na zadaniu w ręku, unikać nadmiernej agresji i zachować spokój pod presją. Te umiejętności mogą być również stosowane w innych aspektach życia, takich jak w karierze.

Możesz nauczyć się podejmować lepsze decyzje, jeśli zrozumiesz, jak Twoje emocje wpływają na Twoje działania. Jest to szczególnie ważne dla dzieci. Pozwalając dziecku nabrać wiary w swoje możliwości, będzie ono mniej skłonne do znęcania się nad innymi. Mogą również być w stanie poradzić sobie ze stresującymi sytuacjami w bardziej proaktywny sposób. Ponadto, Judo może nauczyć je, jak podejmować racjonalne decyzje pomimo uczuć.

Jeśli myślisz o zapisaniu się na program judo, dobrym pomysłem jest wybranie renomowanej siłowni. Możesz znaleźć taką w swojej okolicy w Tri-City Judo, która znajduje się w Kennewick, Richland i Pasco.

Photo of author

Dawid