Jak pokonać strach w karate

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak pokonać strach w Karate, to trafiłeś we właściwe miejsce! Możesz nauczyć się walczyć ze swoim strachem w sztukach walki poprzez wdrożenie wykorzystania technik desensytyzacji. Dzięki temu zyskasz wiarę w swoje możliwości, a także będziesz mógł lepiej radzić sobie ze swoimi lękami i unikać ich w przyszłości.

Odczulanie pomaga pokonać strach

Odczulanie jest metodą redukcji lęków. Jest skuteczna dla osób, które mają do czynienia z fobiami i uogólnionym lękiem. Odbywa się w sposób systematyczny, który pozwala powoli przepracować lęki.

Pierwszy krok obejmuje myślenie o swoim lęku. Następnie powinieneś zacząć ćwiczyć techniki relaksacyjne. Ćwicz te techniki przed pójściem spać, aby pomóc Ci szybciej się zrelaksować. Ćwiczenia te można stosować również poza sesjami treningowymi.

Kiedy już czujesz się komfortowo z relaksacją, możesz rozpocząć proces odczulania. Polega on na wizualizacji konkretnego przedmiotu w żywych szczegółach. Celem jest wyobrażenie sobie tego przedmiotu bez napięcia. Kiedy jesteś w stanie to zrobić, możesz przejść do innego przedmiotu.

Kiedy pracujesz nad konkretną hierarchią, powinieneś zacząć od pozycji wywołującej najmniejszy niepokój. Następnie możesz przepracować swoją drogę do ostatniej pozycji na liście. W zależności od sytuacji może zaistnieć potrzeba przejścia przez kilka pozycji podczas jednej sesji. Ważne jest, aby unikać sytuacji na liście, które znajdują się zbyt wysoko w hierarchii.

Kiedy zaczynasz odczuwać niepokój, powinieneś się zatrzymać i zrelaksować. Kiedy jesteś spokojny, powinieneś spróbować odegrać scenariusz przez kilka minut. Można to zrobić samodzielnie lub w gabinecie terapeuty. Idealnie byłoby, gdybyś spędził tylko kilka minut z każdą pozycją. Następnie, powinieneś wrócić do odczulania następnego dnia.

Możesz użyć przykładowych hierarchii, aby rozpocząć budowanie własnej. Dla niektórych osób pomocne jest rozpoczęcie od najmniejszej pozycji na liście, a następnie praca w górę do największej. Innym zajmuje więcej czasu praca przez najniższe poziomy.

Możesz również użyć technik wizualizacji, aby pomóc sobie w relaksie. Na przykład możesz ćwiczyć oddychanie przeponowe, które uczy powolnego oddychania przez nos. Ten rodzaj oddychania jest kluczowym elementem systematycznej desensytyzacji. Poprzez relaks i głębokie oddychanie, Twój układ nerwowy jest zalewany sygnałami, że sytuacja nie jest niebezpieczna. Dzięki temu zmniejsza się ilość neuroprzekaźników, które powodują ekstremalnie wysoką prędkość.

Sparing to najbezpieczniejszy sposób nauki

Sparing jest bardzo ważną częścią sztuk walki. Pomaga sprawdzić swoje umiejętności i strategie, rozwijać samoświadomość i rozwijać pewność siebie.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że sparingi nie są pełnoprawną walką. Podczas kilku pierwszych sesji sparingowych, możesz być nieco zdenerwowany. Możesz wykonać kilka ćwiczeń, które pomogą w tym.

Aby być dobrym sparingpartnerem, musisz dużo ćwiczyć. W rzeczywistości powinieneś poświęcać na sparingi co najmniej dwadzieścia minut dziennie. W tym czasie powinieneś próbować różnych kombinacji i kopnięć. Powinieneś również skupić się na przyzwyczajeniu się do ciężkich rąk i otwierających kopnięć na nogi.

Podczas sesji sparingowych powinieneś korzystać z usług różnych osób. To da ci różnorodność przeciwników, z którymi będziesz mógł pracować. Jeśli próbujesz nauczyć się karate, powinieneś sparować z kimś, kto jest lepszy od ciebie.

Najważniejszą rzeczą jest zachowanie spokoju. Podczas sparingu będziesz zmęczony i twoje techniki mogą nie być tak skuteczne jak podczas zajęć. Jeśli nie jesteś pewien jak zareagować, najlepiej zapytaj swojego instruktora.

Upewnij się, że nosisz odpowiedni sprzęt bezpieczeństwa. Obejmuje to osłony głowy i goleni. Dobrym pomysłem jest również posiadanie ochraniacza na usta. To dlatego, że nigdy nie wiesz, kiedy twój przeciwnik może cię uderzyć.

Jeśli nie jesteś gotowy na pełnoprawną walkę, możesz zrobić kilka ćwiczeń. Na przykład, możesz zrobić sesję, w której atakujesz tylko kopnięciami i ciosami. To może być bardzo pomocne w rozwijaniu umiejętności wyczucia czasu.

Będziesz także chciał pamiętać, że nigdy nie powinieneś sparować w złości. Nie jest to przyjemny sposób na trening, a nawet może zaszkodzić.

Sparing może pomóc ci stać się bardziej zwinnym i rozwinąć swoje umiejętności w zakresie zasięgu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli nie jesteś zbyt dobry w walce na dystans. Jeśli masz problemy z tymi umiejętnościami, powinieneś ćwiczyć używanie łokci lub kolan.

Ważne jest również, aby być świadomym swojego oddechu podczas sparingu. Twoje mięśnie mogą zagłodzić się na tlen, jeśli nie będziesz oddychać.

Przeciwdziałanie kopnięciu kopnięciem

Jednym z najlepszych sposobów nauki sztuk walki jest dołączenie do siłowni lub klubu. Korzystne jest również ćwiczenie w środowisku sparingowym. Możesz poprosić swojego instruktora o radę lub wziąć lekcję od starszego ucznia. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym bardziej będziesz w stanie bronić się w przypadku prawdziwego kryzysu życiowego.

Oprócz nauki właściwej formy karate, powinieneś również nauczyć się właściwego użycia kopnięcia. Kopnięcia Shin są mniej prawdopodobne, aby zostawić przeciwnika rannego, i są dobrym sposobem, aby trenować swoje ciało, aby zaakceptować obrażenia bez wzdrygania się.

Kopnięcie typu roundhouse jest najczęściej stosowanym atakiem przez praktykującego karate. Jest również jednym z najtrudniejszych do obrony. Istnieje wiele powodów, dla których tak się dzieje. Najważniejszym z nich jest to, że kopnięcie typu roundhouse jest w stanie dostarczyć energii kinetycznej. Może to łatwo zakłócić równowagę przeciwnika i złamać mu nogę.

Bardziej zaawansowany zawodnik może być w stanie skontrować kopnięcie typu roundhouse kopnięciem bardziej skutecznym i mocnym. Najlepszym momentem na użycie tej taktyki jest sytuacja, gdy przeciwnik jest zbyt daleko, by cokolwiek zrobić z jabem. Użycie odpowiedniej pracy stóp zapewni ci pozycję do dobrze wymierzonego ciosu spinającego.

Chociaż nie jest to badanie naukowe, istnieje korelacja pomiędzy kopnięciem a wygranym pojedynkiem. Jako zasadę, praktykujący karate powinien dążyć do wykonania zwycięskiego ataku tak szybko i skutecznie jak to możliwe. Jeśli jesteś w stanie to zrobić, będziesz w stanie dominować w meczu.

Istnieje kilka metod, aby ćwiczyć prawidłowe użycie kopnięcia roundhouse. Na przykład, możesz również wykonać to samo kopnięcie w sposób bezodrzutowy, czyli ruchem półkolistym. Jest to nie tylko bardziej skuteczne, ale także pomaga przeciwnikowi myśleć o swoim ruchu, co może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby przeciwdziałać przeciwnikowi.

Najlepszą metodą nauki obrony przed kopnięciem karate jest bycie przygotowanym na każdy scenariusz. Na przykład, jeśli twój przeciwnik używa roundhouse kick, aby pokonać cię do ciosu, spróbuj przeciwdziałać z obrotem tumblr. Będziesz zaskoczony, jak to da ci nowe poczucie kontroli.

Błędne przekonania na temat sztuk walki

Wiele osób ma błędne przekonania na temat sztuk walki. Niektóre z tych błędnych przekonań mogą zaszkodzić dorosłym i dzieciom. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany treningiem, czy nie, dobrze jest edukować się na temat niektórych z najczęstszych błędnych przekonań na temat sztuk walki.

Jednym z najbardziej wszechobecnych błędnych przekonań na temat sztuk walki jest to, że jest to brutalny sport. Nie jest. W rzeczywistości, sztuki walki są formą ćwiczeń, które promują zdrowie, równowagę i kondycję. Ponadto, jest to sport, który uczy asertywności, samoobrony i jak uniknąć niebezpieczeństwa.

Innym popularnym błędnym przekonaniem na temat sztuk walki jest to, że są one tylko dla dorosłych. Tak naprawdę istnieją zarówno męskie, jak i kobiece style sztuk walki. Istnieją również kobiety, które złamały szklany sufit w sztukach walki. Te kobiety to Rhonda Rousey, była mistrzyni wagi ciężkiej kobiet UFC.

Innym błędnym przekonaniem jest to, że sztuki walki są niepraktyczne. Wiele osób uważa, że realizm jest miarą tego, jak szybko przeciwnik może zostać obezwładniony lub zabity. Jednak realizm w sztukach walki jest istotny tylko wtedy, gdy masz na myśli cel. Jeśli chcesz kogoś obezwładnić, realizm wskazywałby, że używasz rozsądnej siły, aby zneutralizować jego zagrożenie.

Wreszcie, popularne błędne przekonanie jest to, że sztuki walki są tylko o bicie ludzi się. Choć prawdą jest, że niektóre sztuki walki są dość brutalne, nie oznacza to, że są one koniecznie niebezpieczne. Jeśli cokolwiek, realizm w sztukach walki polega bardziej na byciu przygotowanym do walki bez przemocy.

Niektóre z najbardziej powszechnych błędnych przekonań na temat sztuk walki są zakorzenione w kulturze. Istnieje wiele azjatyckich stereotypów, które są sparowane z anty-Indywidualnym rasizmem. Stereotypy te sugerują, że Azjaci są słabsi od białych i że nie mają takiego samego gradientu siły. Te stereotypy zostały obalone. Należy pamiętać, że stereotypy często oparte są na nieporozumieniach i nie odzwierciedlają realiów sztuk walki.

Facet-kolonizator sztuk walki jest przykładem outsidera, który wysuwa daleko idące roszczenia. Zazwyczaj jest białą osobą i uważa, że jego rasa dała mu przewagę. Następnie tworzy nową szkołę i forsuje narrację, że jest underdogiem.

Photo of author

Dawid