Poznaj podstawy samoobrony Jiu Jitsu

Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem w sztukach walki, czy dopiero zaczynasz, nauka podstaw samoobrony Jiu Jitsu może być świetną umiejętnością do posiadania. Przekonasz się, że ten rodzaj sztuki walki może pomóc Ci chronić się przed napastnikami w wielu różnych sytuacjach. Oto kilka różnych sposobów, że można zacząć z tego typu samoobrony.

BJJ

Czy szukasz do nauki drobnych punktów sztuki walki lub po prostu chcesz się chronić, brazylijskie jiu jitsu jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Sport ten jest zabawny, ekscytujący, a także bardzo praktyczny. Możesz nauczyć się jak zdjąć przeciwnika używając dźwigni, jednocześnie zmniejszając ryzyko poważnych obrażeń.

Trening BJJ może pomóc Ci zdjąć przeciwnika lub zmusić go do poddania się podchwytem. Może również pomóc ci zneutralizować większego przeciwnika. Jeśli jesteś w scenariuszu samoobrony, możesz wybrać akademię opartą na sporcie, gdzie możesz trenować w rękawicach MMA i sparować na ziemi.

Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie nie ma szkół samoobrony BJJ, możesz chcieć popytać w swojej szkole lub pobliskiej siłowni. Wiele akademii jiu-jitsu przeniosło swoją uwagę na ten sport.

Jeśli chcesz nauczyć się skomplikowanej umiejętności, powinieneś być gotów włożyć czas i wysiłek w trening. Trening sztuk walki może pomóc Ci rozwinąć pozytywne nastawienie i poświęcenie do nauki złożonej umiejętności. Ponadto, może nauczyć cię najlepszego sposobu na uniknięcie konfrontacji. Możesz również nauczyć się, jak chronić siebie w nagłych wypadkach.

Ważne jest, aby trenować w miejscu, w którym będziesz czuł się komfortowo. Ponadto powinieneś trenować w miejscu, które jest bliżej twojego domu lub miejsca pracy. Może to być szczególnie pomocne, jeśli jesteś typem osoby, która nie lubi podróżować.

Kiedy uczysz się nowej umiejętności, możesz być zaskoczony tym, jak małe szczegóły mogą zrobić dużą różnicę. Dobrym przykładem jest strażnik robaka. Używanie jej może pomóc Ci w zdobyciu złotych medali. Jednak w prawdziwej walce może nie być tak przydatna.

Innym dobrym przykładem jest straż 50/50. Ta garda jest świetnym punktem wyjścia w zawodach BJJ. Pozwala na użycie mnóstwa ruchów atakujących. Nie jest ona jednak tak użyteczna jak stara garda.

Jak każda sztuka walki, jiu-jitsu nie jest doskonałe. Nawet ol’ worm guard nie jest tak skuteczny w prawdziwym życiu.

Krav Maga

Wybór sztuki walki jest decyzją osobistą i taką, która może nie być właściwa dla każdego. Musisz rozważyć swoją osobowość, typ ciała i poziom agresji. Jeśli nie masz dużo agresji, możesz nie być w stanie wykonać wielu technik Krav Maga. Ponadto, możesz nie być w stanie podjąć dużego lub uzbrojonego przeciwnika. Wreszcie, możesz nie chcieć zostać uderzony lub posiniaczony.

Jeśli szukasz sztuki walki, która pomoże Ci chronić siebie, Brazylijskie Jiu Jitsu (BJJ) może być właśnie dla Ciebie. BJJ uczy technik submission i samoobrony. Nacisk kładziony jest na pozycjonowanie i kontrolowanie agresji. Jednak nie musisz być bardzo agresywny, aby ćwiczyć BJJ. Jest to również świetny wybór do deeskalacji sytuacji.

Krav Maga jest systemem samoobrony, który zawiera ruchy z Brazylijskiego Jiu Jitsu i innych sztuk walki. Jest to również system, który podkreśla wybuchowość, świadomość sytuacyjną i szybkość. Celem jest doprowadzenie napastnika do szybkiego przerwania walki.

Krav Maga włącza techniki zamachowe i naziemne. Zawiera również techniki obronne dla wielu napastników. Może nie jest dla wszystkich, ale jeśli szukasz sztuki walki, która nauczy cię, jak się bronić w agresywnej sytuacji, Krav Maga jest dobrym wyborem.

Krav Maga jest łatwa do nauczenia, ale nie każdy czuje się komfortowo wykonując techniki. Nie jest to również dobry wybór dla tych, którzy są zastraszeni przez pomysł bycia uderzonym lub kopniętym.

Ponadto, Krav Maga nie ma silnej sceny konkurencyjnej. Jedyne zawody, które się odbywają, są organizowane przez Siły Obronne Izraela (IDF). Zawody te nie są otwarte dla publiczności. Możesz również uzyskać certyfikat tylko wtedy, gdy masz pewien poziom doświadczenia. Możesz również awansować przez rangi systemu ocen IKMF tylko wtedy, gdy oceniasz w Izraelu. Będziesz musiał zdać serię testów nadzorowanych przez twojego instruktora, aby awansować.

Chociaż Krav Maga jest wspaniałą sztuką walki, jest również bardzo niebezpieczna. Nigdy nie powinieneś próbować rozbroić osoby z bronią.

Muay Thai

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany walką, czy po prostu chcesz nauczyć się kilku technik samoobrony, istnieje kilka sztuk walki, które mogą Ci pomóc. Jedną z najbardziej popularnych sztuk walki jest Brazylijskie Jiu Jitsu, które obejmuje wiele technik, które są używane do kontrolowania przeciwnika na ziemi. Możesz również użyć Muay Thai, który jest formą mieszanych sztuk walki.

Muay Thai to wszechstronna sztuka walki, która uczy wykorzystania całego ciała. Nauczysz się używać pięści, łokci i kolan do obrony. Jest to również świetny sposób na budowanie wytrzymałości.

W przeciwieństwie do BJJ, które skupia się na grapplingu i walce na ziemi, Muay Thai obejmuje uderzenia w pozycji stojącej. Daje to znacznie lepszą przewagę, gdy walczysz z większym przeciwnikiem. Możesz również trzymać przeciwnika poza zasięgiem uderzenia. Jest to również bardzo pomocne w walkach MMA.

Możesz nauczyć się Muay Thai dla samoobrony, ale może to zająć lata, aby opanować wszystkie techniki. Będziesz musiał nauczyć się jak prawidłowo klinczować i teepować przeciwnika, a także jak bronić się przed uderzeniami.

Techniki Muay Thai dzieli się na techniki główne i pomniejsze. Technika główna to ta, która daje nokaut. Technika mniejsza to ta, która ma na celu poddanie.

Muay Thai ma nieskończone kombinacje uderzeń i kopnięć, więc będziesz musiał ćwiczyć przez długi czas, aby opanować wszystkie techniki. Muay Thai jest znane z intensywnego kondycjonowania ciała. Praktykowanie Muay Thai sprawi również, że będziesz silniejszy i sprawniejszy.

Tradycyjny system punktacji Muay Thai faworyzuje fighterów, którzy lądują kolanami lub łokciami. Jednakże, można również zdobyć punkty za klinczowanie i obalenia. Najczęstszym celem dla kopnięć i kolan jest głowa i miękkie części tułowia.

Jeśli jesteś zainteresowany nauką sztuk walki dla samoobrony, powinieneś rozważyć naukę Muay Thai lub Brazylijskiego Jiu Jitsu. Obie są skutecznymi narzędziami samoobrony, ale mają różne mocne i słabe strony. Musisz nauczyć się techniki, która będzie działać najlepiej dla Ciebie.

Mieszane sztuki walki

Kilka sztuk walki, w tym boks, Muay Thai i Taekwondo, są korzystne dla samoobrony. Jednak jednym z najbardziej wszechstronnych i korzystne sztuki walki jest mieszane sztuki walki. Mieszanka kilku sztuk walki, MMA uczy podstaw sztuk walki i uczy samoobrony. Wzmacnia również mięśnie i buduje twardość psychiczną.

Niektóre z najbardziej popularnych sztuk walki do samoobrony to Muay Thai, Jiu Jitsu, Taekwondo i boks. Różnica pomiędzy tymi sztukami walki polega na skupieniu się na ciele i umyśle. W MMA dozwolony jest grappling i uderzenia.

Muay Thai to sztuka walki z Azji Południowo-Wschodniej. Skupia się na technikach długiego, średniego i krótkiego zasięgu. Znana jest również jako boks tajski. Używa się go do wszystkich obszarów ciała i obejmuje zarówno krótki, jak i długi zakres.

Jiu Jitsu to japońska sztuka walki. Jej praktycy używają kołków i blokad stawów, aby zneutralizować energię przeciwnika. Starają się również kontrolować przeciwnika i uniemożliwić mu atak.

Walka w mieszanych sztukach walki (MMA) składa się zazwyczaj z trzech pięciominutowych rund. Każda runda jest oceniana przez trzech sędziów przy użyciu 10-punktowego systemu punktacji. Ogólnie rzecz biorąc, zwycięstwo jest uzyskiwane po decyzji sędziów. Jednakże, przyznawany jest również remis. W przypadku remisu, karty punktowe są równe pod koniec walki. Jeśli wszyscy trzej sędziowie punktują tego samego zawodnika, wydawana jest jednogłośna decyzja.

Jedną z największych zalet MMA jest to, że jest bliższe prawdziwej walce niż jakakolwiek inna sztuka walki. Jest to również szczególnie drenujące psychicznie. Z tego powodu wielu zawodników MMA praktykuje wiele stylów. To pozwala im rozwinąć bardziej zrównoważone umiejętności. Ponadto, niektóre promocje są ligą feederową dla większych promocji. Te promocje budują perspektywy dla swoich fighterów.

Jednym z najbardziej popularnych stylów jest Brazylijskie Jiu Jitsu. Ta sztuka walki skupia się na grapplingu i pracy na ziemi. Pozwala również na poddania i takesdowns. Nie pozwala jednak na zadawanie kopnięć.

Najczęściej stosowanymi przewinieniami w MMA są uderzenia w tył głowy oraz headbuty. Należy również zauważyć, że fighterzy rzadko otrzymują dyskwalifikację za chwytanie klatki.

Podobne tematy