Niezbędny sprzęt do Jiu Jitsu na każdy poziom zaawansowania

Czy jesteś nowy w Jiu Jitsu lub zostały w sporcie na chwilę, istnieją pewne Jiu Jitsu sprzętu niezbędne, że każdy praktykujący Jiu Jitsu musi mieć w swoim arsenale. Te essentials obejmują wszystkie poziomy biegłości, od początkujących do elity, i może pomóc Ci uzyskać jak najwięcej z treningu.

Ochraniacze

Niezależnie od tego czy jesteś początkującym czy doświadczonym zawodnikiem Brazylijskiego Jiu Jitsu, ochraniacze są koniecznością. Pomagają one zachować bezpieczeństwo i zdrowie poprzez ograniczenie otarć i odparzeń. Pomagają również zapobiegać bakteriom i infekcjom skóry.

Możesz znaleźć rash guards w różnych stylach, kolorach i rozmiarach. Możesz wybierać spośród opcji z krótkim lub długim rękawem. Opcja z dłuższym rękawem zapewnia lepszą ochronę przed poparzeniem maty.

Materiał używany w Jiu Jitsu rash guards jest zaprojektowany tak, aby pasował ściśle. Dzięki temu pot nie wsiąka w materiał i nie niszczy twojego Gi.

Możesz znaleźć wiele różnych rash guards na Amazon. Niektóre z nich posiadają kobiecą grafikę i są skierowane do kobiet. Inne są przeznaczone do noszenia pod Gi. Możesz również znaleźć różne ochraniacze na zęby. Niektóre ochraniacze są wykonane na zamówienie i mogą być uformowane tak, aby lepiej pasowały do Twoich zębów.

Istnieją także ochraniacze na biodra, które pokazują twój pas BJJ, kiedy jesteś w No Gi. Ranga jest wyświetlana na lewym rękawie twojego rash guarda.

Możesz znaleźć rash guards z różnych marek, w tym Elite Sports, Raven Fightwear, Fuji, Roar i więcej. Wszystkie są zatwierdzone przez IBJJF i pochodzą z płaskimi szwami, 4-drogowymi funkcjami rozciągania i materiałem 85% poliester/15% spandex.

Możesz wybierać spośród szerokiej gamy kolorów, w tym różowego, fioletowego, niebieskiego, zielonego, czarnego i czerwonego. Niektóre z nich są zaprojektowane tak, aby pasowały do kobiet, a inne do mężczyzn.

Torba gimnastyczna

Inwestowanie w wysokiej jakości torbę gimnastyczną Jiu Jitsu jest koniecznością dla każdego grapplera. Właściwy sprzęt może poprawić twój trening i zwiększyć szanse na podium, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na zawody.

Wysokiej jakości torba Jiu Jitsu może kosztować wszędzie od 160 do 250 dolarów. Cena zależy od wielkości torby, jakości użytych materiałów i użyteczności torby.

Dobra torba Jiu Jitsu może być również używany do przenoszenia innych niezbędnych rzeczy. Torba typu duffel jest świetna do utrzymania sprzętu w porządku.

Dobra torba na siłownię zawiera również przedmioty do pielęgnacji osobistej, takie jak balsam do ust, krem nawilżający i chusteczki do ciała. Powinieneś również nosić butelkę z wodą do picia podczas sesji treningowych. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie będziesz kupować wody na siłowni.

Powinieneś również zainwestować w wysokiej jakości wałek piankowy, aby złagodzić bóle mięśni. Te narzędzia mogą być bardzo korzystne dla osób ćwiczących przez dłuższy czas.

Rangowy rashguard to najnowsza moda. Rashguard może być z krótkim lub długim rękawem i występują w różnych kolorach i nadrukach.

Dobry rangi rashguard może być poniżej 55 USD, i może pomóc uniknąć rug burn i zmniejszyć ryzyko infekcji. Należy również szukać rashguard, który posiada elastyczną opcję dopasowania.

Jeśli jesteś kobietą grappler, możesz chcieć zainwestować w ochraniacz pachwin. Większość szkół BJJ nie wymaga ochraniaczy pachwin, ale możesz być lepszy dla dodatkowej ochrony.

Ochraniacze pachwin

Niezależnie od tego czy trenujesz Brazylijskie Jiu Jitsu, zapasy, boks czy inny styl, ochraniacze pachwin są koniecznością. Posiadanie ochraniacza pachwiny może pomóc w zapobieganiu poważnym kontuzjom.

Być może zauważyłeś, że twój trener ma na sobie jakiś sprzęt ochronny, ale co to dokładnie jest? Czy jest to po prostu BJJ gi, czy może usztywnienie lub dwa? I czy istnieją jakieś legalne lub nielegalne sposoby noszenia go?

Ochraniacz pachwiny to świetny element wyposażenia Jiu Jitsu, ale czy jest konieczny? Ochraniacz pachwiny jest ważny, ponieważ chroni twoją pachwinę przed uderzeniem przez przeciwnika. Zapewnia również pewną ochronę przed rygorami grapplingu.

Istnieje wiele różnych typów ochraniaczy pachwin na rynku, ale są pewne kluczowe cechy, których należy szukać. Ochraniacz pachwiny powinien być wygodny i lekki, ale także oferować ochronę przed rygorami grapplingu.

Dobrej jakości ochraniacz pachwin będzie zawierał wspierający jockstrap, który pomoże zapewnić wygodne dopasowanie. Powinien również posiadać rękaw na kubek, który pozwoli Ci z łatwością zdjąć kubek.

Najlepszy ochraniacz pachwin będzie miał również kilka innych cech. Oprócz zwykłej wyściółki, powinieneś szukać kubka, który oferuje zdolność do absorbowania dużych uderzeń i ochrony pachwiny podczas sesji sparingowej.

Powinieneś również szukać ochraniacza pachwiny, który jest najlepiej wyglądający w swojej klasie. Będziesz chciał znaleźć taki, który jest stylowy, ale nie zbyt krzykliwy.

Podstawowe techniki

Zajęcie się sportem Brazylijskiego Jiu Jitsu to świetny sposób na poprawę kondycji i rozładowanie stresu. Istnieje jednak wiele mitów i błędnych przekonań na temat tego sportu. Na szczęście poniższe informacje pomogą Ci zrozumieć podstawy tego sportu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć o Brazylijskim Jiu Jitsu jest to, że nie jest to sport tylko dla mężczyzn. W rzeczywistości kobiety stanowią znaczny procent najlepszych zawodników. Ponadto, jiu jitsu może być używany do samoobrony, jak również konkurencji.

Istnieją dwa systemy pasów dla jiu jitsu. Biały pas jest dla początkujących, natomiast fioletowy dla średnio zaawansowanych. Aby awansować w tym sporcie, należy przejść okresowe testy u swojego nauczyciela.

Niebieskie pasy są już wytrenowane i zaczęły zdobywać poddania. Na tym etapie powinieneś uważać, aby nie kręcić korbą na swoje poddania zbyt mocno. Dodatkowo, powinieneś unikać złości, gdy przeciwnik cię klepie.

Następnym poziomem w górę od niebieskiego pasa jest fioletowy pas. Aby zostać purpurowym pasem, musisz poświęcić się temu sportowi i poświęcić dużo czasu na macie. Musisz również opanować kilka technik.

Wejście w ten sport nie jest łatwe. Chociaż podstawy są proste, sport jest pełen technik. Musisz być cierpliwy, aby opanować wszystkie z nich. Będziesz również potrzebował dobrego uchwytu, aby wykonać niektóre techniki prawidłowo. Powinieneś również upewnić się, że nosisz ochraniacz na zęby podczas jazdy na rolkach.

Ranga koreluje z umiejętnościami

Ranga koreluje w pewnym stopniu z umiejętnościami w Jiu Jitsu. Jednakże, badania na ten temat są rzadkie. To badanie ma na celu przeprowadzenie kompleksowego przeglądu relacji pomiędzy rangą, umiejętnościami i wynikami sportowymi. Konkretnie, badano luchadorów JiuJitsu w celu określenia zmiennych fizycznych, takich jak sprawność fizyczna, siła mięśni, siła i wytrzymałość.

Wyniki wskazują, że ranga jest skorelowana z postrzeganą zdolnością fizyczną, atletyzmem i intensywnością treningu. Najsilniejsze związki ze zdolnością fizyczną mają siła mięśniowa i moc beztlenowa. Ranga nie była skorelowana z siłą maksymalną ani sprawnością aerobową.

Sprawność fizyczna jest związana z psychologicznym zaangażowaniem w wysiłek sportowy i treningowy. Psychologiczne podejście do wysiłku sportowego i treningowego może mieć bezpośredni wpływ na rozwój umiejętności i przestrzeganie zasad. Testy sprawności aerobowej mogłyby pomóc trenerom w formułowaniu ogólnych schematów treningowych.

Klimat motywacyjny oceniano za pomocą Kwestionariusza Celów Osiągnięcia w Sporcie 3×2. Instrument ten mierzył postrzeganą intensywność treningu, postrzegany wysiłek treningowy i postrzegany klimat motywacyjny. Wynik wysokiego poziomu klimatu motywacyjnego był związany z celami zadaniowymi, natomiast wynik niskiego poziomu klimatu motywacyjnego był związany z celami mistrzowskimi. Cel mistrzowski był związany z wysiłkiem treningowym w BJJ, podczas gdy cel zadaniowy był związany z preferencją stylu.

Indeks zmęczenia został zmierzony przy użyciu testu Wingate na kończynach dolnych zawodników brazylijskiego jiu jitsu. Leitao da Silva zmierzył moc szczytową i wskaźnik zmęczenia u sportowców, przy czym moc szczytowa wyniosła 10,1 +- 1,2 W/kg, a wskaźnik zmęczenia 48,2 +- 9,4%.

Trening z partnerem

Niezależnie od poziomu umiejętności, ważne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt do Jiu Jitsu. To pomoże ci pozostać silnym i uniknąć kontuzji.

Ochraniacz na usta to świetny sposób na zmniejszenie ryzyka urazu ust. Te urządzenia są niestandardowe formowane zgodnie z twoimi zębami. Dobrej jakości podpórka może zrobić różnicę na świecie.

Ochraniacz na wysypkę to dopasowana do kształtu ciała odzież wykonana z materiału syntetycznego w celu zmniejszenia otarć. Te ubrania są dostępne w różnych kolorach i stylach.

Gi to rodzaj stroju treningowego używanego w Brazylijskim Jiu Jitsu. Gi jest zazwyczaj dostarczane z białym pasem. Wykonane jest z ciężkiej bawełny lub materiału syntetycznego.

Podczas gdy gi nie jest obowiązkowe, możesz chcieć kupić premium gi, jeśli często trenujesz. Te gis są zazwyczaj nieco droższe niż podstawowe gis.

Ochraniacz pachwiny to kolejny element wyposażenia, w który możesz chcieć zainwestować. Mogą one zapobiec poważnym obrażeniom. Jeśli nie czujesz się komfortowo z gi, rozważ noszenie pary grappling shorts. Grappling szorty są wykonane w różnych stylach i pochodzą w obu ciasnych i luźnych dopasowania.

Wałek piankowy to kolejny must-have dla osób ćwiczących od dłuższego czasu. Foam rolling pomoże Ci zachować siłę i uniknąć kontuzji. Może również pomóc w odzyskaniu zdrowia.

Opaska na kolano to kolejny element wyposażenia Jiu Jitsu, który możesz chcieć mieć. Nadwyrężenia kolan mogą być spowodowane częstym stawaniem na kolanach lub skręcaniem kolan podczas rolek.

Podobne tematy