Nauka o zapobieganiu urazom w Jiu Jitsu

Czy jesteś praktykującym Jiu Jitsu, czy jesteś zainteresowany nauką tego sportu, możesz chcieć przyjrzeć się niektórym z najnowszych osiągnięć w zapobieganiu urazom. Te odkrycia pomagają zachować fighterom zdrowie i zdolność do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Technika praktykowana w czasie kontuzji

Podczas ostatnich badań przeprowadzonych przez Hawaii Pacific Health Institutional Review Board, stwierdzono, że zawody Brazylijskiego Jiu Jitsu mogą powodować kontuzje. W badaniu zbadano częstość występowania urazów doznanych przez zawodników Jiu Jitsu podczas 8 ogólnokrajowych turniejów BJJ na Hawajach. Autorzy badania przeanalizowali historię i badanie fizyczne wszystkich urazów, które wymagały pomocy medycznej podczas zawodów. Stwierdzono, że częstość występowania urazów w dniu meczów w turniejach BJJ wynosiła 9,2 urazów na 1000 ekspozycji.

Urazy były diagnozowane przez dwóch ortopedów z certyfikatem board-certified, którzy byli obecni na miejscu podczas każdego wydarzenia. Lekarze byli również w stanie zapewnić opiekę medyczną dla sportowców, którzy wymagali natychmiastowej oceny. Lekarze byli również w stanie zapewnić opiekę medyczną na miejscu podczas całego turnieju.

Jednym z kluczowych manewrów zaangażowanych w Jiu Jitsu jest arm bar. Manewr ten może stanowić zagrożenie dla stawu barkowego. Może być również kluczową częścią poddania przeciwnika.

Oprócz arm baru, inne kluczowe manewry w Jiu Jitsu obejmują blokady głowy i rzuty. Kontrowanie prób obalenia jest również ważne. Praktykowanie pół gardy jest również ważne. To powstrzyma twojego przeciwnika od ucieczki z gardy. To również chroni twojego przeciwnika przed otrzymaniem ciosu w twarz.

Autorzy badania zalecają, aby zawodnicy BJJ trenowali elastyczność, rozwijali silną sprawność fizyczną i zwiększali siłę w zaniedbanych obszarach. Dobrym sposobem na to jest trening siłowy.

Praktycy Jiu Jitsu powinni być również świadomi ryzyka kontuzji i opracować strategie ochrony podczas zawodów. Nagrody przewyższają ryzyko. Zaleca się, aby kontuzjowani praktycy Jiu Jitsu kontynuowali uprawianie swojej sztuki walki. Ważne jest jednak również, aby zmodyfikować wyciągi i chwyty, których używają. Ważne jest również, aby kontuzjowani praktycy Jiu Jitsu wracali do zdrowia tak szybko jak to możliwe.

Chociaż badanie wykazało, że zawody BJJ nie mają wskaźnika urazów porównywalnego z MMA, nadal ważne jest, aby wiedzieć, że może to być sport, który może powodować urazy. To badanie powinno zachęcić chirurgów ortopedycznych do bliższego przyjrzenia się BJJ. Badanie sugeruje również, że istnieje potrzeba bardziej dogłębnych badań diagnostycznych.

Asymetrie w ciele

Ogólnie rzecz biorąc, asymetrie w ciele nie są korzystne w praktyce. Mogą one jednak prowadzić do urazów lub problemów z wydajnością. Problemy te mogą być wyeliminowane przez ćwiczenia korekcyjne. Kilka czynników powoduje asymetrię. Czynniki te obejmują długotrwałe rutynowe obciążenie fizyczne, brak równowagi mięśniowej i czynniki genetyczne.

Podczas treningu sportowego stopień asymetrii zależy od dyscypliny. Na przykład, sportowcy z bardziej symetrycznymi stawami osiągają lepsze wyniki w sprintach na 100 metrów. Podobnie sportowcy, którzy trenują z asymetrią, mają większe ryzyko kontuzji. Jednak wielu elitarnych sportowców było w stanie ustanawiać rekordy pomimo asymetrii.

W Jiu Jitsu dźwignia jest asymetrią stosowaną. W tym rodzaju sztuki walki, praktykujący wykorzystuje słabsze punkty w ciele, aby pokonać przeciwników o większych ciałach. Niektórzy praktycy jiu jitsu mają więcej beztłuszczowej masy mięśniowej po jednej stronie ciała niż po drugiej. Te nierówności mięśniowe prowadzą do słabej wydajności i kompromisowych pozycji w jiu jitsu.

Innym przykładem asymetrycznej praktyki jest Taekwondo. Podczas sparingu zawodnik musi udawać, że się broni, podczas gdy przeciwnik udaje, że atakuje. Asymetryczny sparing nie zdarza się w prawdziwym życiu. Sparing odbywa się w pozycji sędziowskiej. Ma na celu pomóc w przygotowaniu fighterów do realistycznych sytuacji.

Podobnie kulturyści mają większą masę mięśniową po prawej stronie ciała niż po lewej. Profesjonalni gracze w hokeja na trawie mają również zwiększoną masę mięśniową po lewej stronie ciała.

Zawodnicy judo mają największą asymetrię zarówno w kończynach górnych jak i dolnych. Wykazano, że asymetria w masie beztłuszczowej kończyn dolnych jest czynnikiem determinującym asymetrię siły podczas skoków.

Lateralizacja behawioralna jest cechą charakterystyczną kręgowców. Ta kierunkowa asymetria jest najbardziej zauważalna w kończynach górnych. Jednak asymetria w obrębie tułowia jest również powszechna.

Asymetrie te w teorii mogą być korzystne. Jednak w praktyce są często pomijane. Aby uniknąć kontuzji i nie osiągać słabych wyników w jiu jitsu, zawodnicy muszą konsekwentnie monitorować swoje asymetrie. Muszą również rozważyć, jak ich asymetrie mogą przełożyć się na UFC.

Na przykład, wysokiej klasy zawodnik Jiu Jitsu może poprawić swoją siłę chwytu pod koniec turnieju. Powinien również pracować nad poprawą swojej mobilności i rekrutować więcej mięśni. Pozwoli mu to na lepsze wykonanie technik.

Czynniki wewnętrzne i zewnętrzne

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym zawodowcem, czy nowicjuszem aspirującym do zostania nim, z pewnością możesz liczyć na to, że jakiś stopień kontuzji będzie nękał twój wybrany sport. Możesz jednak zminimalizować zagrożenia, jeśli dobrze znasz najnowsze techniki zapobiegania urazom i jesteś świadomy najlepszych praktyk. Podczas gdy pełnoetatowy pilot jumbo jeta może mieć do czynienia z takimi jak piasek i parząca gorąca herbata, doświadczony praktyk BJJ będzie mógł cieszyć się nagrodami bez przykrości związanych z aktywnym stylem życia. Poniższa lista dziesięciu rzeczy, o których należy wiedzieć, to pewne sposoby, aby utrzymać swoje cyfry w takt, a twoje ochy i achy nie wylatywały ze stołu. Jednym z najlepszych miejsc, aby rozpocząć jest z wyprzedzeniem planu działania, aby utrzymać wyżej wymienionych bandytów na dystans. Utrzymanie zakładek na swoich sportowców studentów nie jest mały wyczyn, biorąc pod uwagę liczbę ezoterycznych zawodników, które można znaleźć w każdym danym sobotę rano. Jak wynika z badania dziesięciu miłośników BJJ przeprowadzonego przez uniwersytet w południowo-zachodniej części kraju, najczęstszą dolegliwością wśród entuzjastów BJJ jest nurtująca kontuzja. Uważne obserwowanie swoich miłośników BJJ nie jest złym pomysłem, w końcu stara dobra moda, przyjazne sprawdzenie ramienia jest najpewniejszym sposobem, aby pozostać na szczycie swojej gry.

Taping your fingers for Jiu Jitsu

Używanie taśmy na palce w celu zapobiegania urazom w Jiu Jitsu może pomóc ci zmniejszyć ryzyko skaleczeń i otarć. Taping może również chronić twoje stawy i zapewnić stabilność. Niektórzy ludzie zgłaszają zmniejszenie bólu i poprawę wydajności. Ważne jest, aby używać dobrego produktu i przestrzegać kilku prostych wskazówek podczas tapingu palców.

Niezależnie od tego, czy jesteś praktykiem BJJ, czy nowicjuszem, powinieneś okleić swoje palce taśmą. Taśma może zapewnić wsparcie i stabilność twoim stawom, ścięgnom i palcom. Używanie taśmy kinezjologicznej może również ułatwić chwytanie.

Używanie taśmy do palców BJJ może zmniejszyć ryzyko złamania stawów. Taśma na palce występuje w różnych grubościach i szerokościach. Taśma do palców BJJ ma zwykle około 8-9 mm szerokości. Jest również dostępny w rolce, która ma około 15 jardów długości. Taśma wykonana jest z mało śliskiego materiału i wytrzyma podczas sparingów. Taśma jest również odporna na pot i nie pozostawia za sobą lepkiego osadu.

Najpopularniejszym sposobem na oklejanie palców w BJJ jest metoda spiralna. W tej metodzie, owijasz taśmę po przekątnej od wewnętrznej strony palca do podstawy kciuka. Zapewnia to maksymalną ochronę dla kontuzjowanych palców.

Inną metodą oklejania palców jest system kumpelski. Jeśli masz kontuzjowane palce, możesz użyć systemu kumpelskiego, przyklejając jeden kontuzjowany palec do palca, który nie uległ kontuzji. Ta technika może również pomóc w zapewnieniu wsparcia dla kontuzjowanego palca.

Innym sposobem na oklejenie palców jest użycie taśmy do golonki. Ten rodzaj taśmy jest używany do owijania stawu między knykciem a palcem poniżej knykci. Pomaga to w zmniejszeniu modzeli.

Ważne jest, aby taśmować palce w celu zapobiegania urazom w Jiu Jitsu używając właściwej techniki. Zła metoda spowoduje dodatkowy ból i kontuzję.

Jeśli szukasz taśmy na palce w celu zapobiegania kontuzjom w Jiu Jitsu, sprawdź Hampton Adams Finger Tape. Produkt ten posiada wysoką liczbę nici, co pozwala na ścisłe trzymanie. Posiada również materiał odporny na pot i jest objęty 60-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Podobne tematy