Jak osiągać cele w sportach walki

Posiadanie zestawu celów jest ważne, ale co zrobić, aby były one osiągalne? Jest kilka sposobów na wyznaczanie celów, a każdy z nich pomoże ci je osiągnąć. Oto kilka z nich:

Zapisz je

Spisanie swoich celów to świetny sposób, który pomoże Ci je osiągnąć. W rzeczywistości, badanie przeprowadzone przez Dominican University of California wykazało, że ludzie, którzy zapisują swoje cele, mają trzy razy większe szanse na ich osiągnięcie niż ci, którzy tego nie robią. Dzieje się tak, ponieważ zapisywanie celów pomaga uczynić je bardziej namacalnymi i zapewnia jasny obraz tego, co próbujesz osiągnąć.

Zapisując swoje cele, powinieneś starać się pisać je w pozytywny, optymistyczny sposób. Pomoże to zwiększyć poziom motywacji, jaką masz do ich osiągnięcia. Ponadto, zapisywanie celów pomaga śledzić postępy i zachować koncentrację. Kiedy zapisujesz cele, jesteś w stanie przejrzeć je pod koniec dnia, co daje ci jasny obraz tego, co musisz zrobić. To może być świetny sposób, aby zapobiec marnowaniu czasu i życia.

Możesz zapisać swoje cele na kilka sposobów. Jedną z metod jest stworzenie zewnętrznego urządzenia do przechowywania danych. Jest to kartka papieru lub plik, który ma być przechowywany gdzieś, gdzie będziesz go widział każdego dnia. Inną metodą jest kodowanie swoich celów, czyli zapisywanie ich w sposób, który sprawia, że wydają się być prawdziwe.

Możesz również zapisywać swoje cele mając je przed sobą. Na przykład, możesz zapisać swoje osobiste cele na lustrze, lub cele zespołu na biurku. Możesz również powiedzieć komuś innemu o swoich celach, co może zwiększyć odpowiedzialność. Na koniec możesz ustalić dla siebie termin realizacji i stworzyć plan ich osiągnięcia.

Niech będą SMART

Cele SMART są powszechnie stosowanymi ramami ustalania celów i mierzenia postępów. Są one również doskonałym sposobem, aby pomóc Ci rozbić Twoje wielkie marzenia na możliwe do wykonania kroki. Ramy te zostały wprowadzone w zarządzaniu biznesem i są wykorzystywane praktycznie w każdej dziedzinie życia.

Cele SMART są określone w czasie, mierzalne, osiągalne, istotne i terminowe. Dzięki temu łatwo jest zmierzyć swoje postępy i wskazać, kiedy nie udało się zrealizować celów. Pomagają one również zidentyfikować wszelkie problemy i zagadnienia, z którymi możesz się spotkać. Dzieląc swoje cele na mniejsze i bardziej osiągalne, masz większe szanse na osiągnięcie celów ogólnych.

Cele SMART powinny być również realistyczne. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje obecne zasoby i ograniczenia. Mogą one obejmować finanse, czas i poziom umiejętności. Ważne jest również, aby rozważyć, jak twój obecny styl życia wpłynie na twoją zdolność do osiągnięcia celów. Na przykład, jeśli planujesz poprawić swoją sprawność fizyczną, będziesz chciał uwzględnić limit czasowy i kilka możliwych dat, w których będziesz musiał wykonać ćwiczenia. Będziesz również chciał uwzględnić swój obecny poziom sprawności fizycznej i wszelkie ograniczenia, jakie możesz mieć.

Kolejną rzeczą, którą będziesz chciał rozważyć podczas tworzenia swoich celów SMART, są twoje osobiste wartości i cele. Na przykład, jeśli interesujesz się sztukami walki, możesz chcieć wyznaczyć cel, aby poprawić swoją kondycję i stać się bardziej skutecznym wojownikiem. Możesz również chcieć wyznaczyć cel, aby poprawić swoje umiejętności samoobrony. Możesz również postawić sobie cele, aby osiągnąć określoną klasę wagową przed meczem lub trenować przed zawodami.

Jak pracujesz nad wyznaczaniem celów w sportach walki, cele SMART są świetnym sposobem na ustawienie kursu na sukces. Pomogą ci one zidentyfikować problemy i ustalić plan ich naprawy. Pomogą ci również określić najskuteczniejszą taktykę osiągania celów.

Podobne tematy