5 najbardziej irytujących typów ludzi, którzy trenują BJJ

Niezależnie od tego czy jesteś początkującym zawodnikiem BJJ czy trenujesz już od jakiegoś czasu, są pewne osoby, z którymi nigdy nie będziesz chciał trenować. Oto 5 najbardziej denerwujących typów ludzi, którzy trenują BJJ. Sprawią, że znienawidzisz BJJ i będziesz chciał się poddać!

Rozciąganie

Utrzymanie rutyny rozciągania jest dobrym sposobem na utrzymanie elastyczności ciała. Pomoże to zapobiec kontuzjom, zredukuje napięcie stawów i wzmocni twoją grę w BJJ. Jednakże, nie wszyscy ludzie mają talent do rozciągania. Jednymi z najbardziej frustrujących ludzi, z którymi można trenować są ci, którzy nie wiedzą jak się rozciągać. Mogą być zdezorientowani co do tego, jaki rodzaj rozciągania jest najlepszy dla ich ciała, jak długo powinno się je wykonywać lub jakiej techniki użyć.

Dobrą zasadą przy rozciąganiu jest utrzymywanie długości każdego odcinka nie dłużej niż 30 sekund. Jeśli rozciąganie jest niewygodne lub bolesne, zatrzymaj się i powtórz je po drugiej stronie. Jeśli Twoje mięśnie są napięte, możesz chcieć wykonać statyczne rozciąganie łydek.

Nadgarstek jest kolejnym kluczowym elementem ciała BJJ. Mobilność nadgarstka jest niezbędna w ciężkich chwytach. Zbyt sztywny nadgarstek może hamować twoją wydajność. Rozciąganie nadgarstków jest łatwe do wykonania i powinno być wykonywane po obu stronach z niewielkim naciskiem.

Rozciąganie przysiadu do żaby może pomóc w ochronie przed kontuzjami. Wytrzymaj rozciąganie przez 30 sekund i powtarzaj je codziennie. Squat Prying Stretch poprawia mobilność kostek.

Dobra rutyna rozciągania BJJ zrównoważy efekty wspólnych pozycji BJJ. Ważne jest również, aby pamiętać, że elastyczność może zająć czas, aby rozwinąć. Jednakże, nagrody z elastycznego ciała są warte czasu, który trzeba poświęcić na wprowadzenie ulepszeń.

Świetnym ćwiczeniem poprawiającym mobilność bioder jest rozciąganie przysiadu do żaby. To ćwiczenie jest proste i może być wykonywane po treningu lub jako samodzielna rutyna mobilności.

Rutyna rozciągania BJJ powinna również dotyczyć mobilności bioder. Mobilność bioder powinna obejmować rozciąganie quadów, ścięgien, pośladków i rotatorów bioder. Ta rutyna powinna również zawierać aktywne i pasywne techniki rozciągania.

Rutyna rozciągania BJJ jest ważna dla utrzymania elastyczności ciała, ale nie wszystko w tym sporcie dotyczy elastyczności. Ważne jest, aby pamiętać, że BJJ jest wymagającym sportem. Należy również wiedzieć, że właściwa równowaga siły, elastyczności i mobilności może stanowić różnicę między wygraną a przegraną.

Gadanie i gadanie i gadanie

Oczywiście, musisz trenować z wykwalifikowanym instruktorem. Jednak relacja między instruktorem a uczniem jest dwukierunkowa. Nauczyciel musi pamiętać o dynamice władzy i nie przekraczać swoich granic. Ponadto, uczeń musi być świadomy możliwości nadużycia.

Najlepszym sposobem na opanowanie relacji nauczyciel-uczeń jest prowadzenie otwartego dialogu z instruktorem na temat potrzeb i celów ucznia. Nie oznacza to, że musisz być najlepszy we wszystkim, ale że musisz być chętny do pomocy.

Są tacy “poganiacze czarnych pasów”, którzy chcą się przespać ze swoim instruktorem. Mają o tym złą opinię. To może być szkodliwe dla obu stron. Ale, są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby zminimalizować swoje szanse na bycie oszukanym.

W świecie BJJ, “Osu!” (wymawiane “osu-ze”) jest użytecznym słowem użytkowym o wszechstronnym zastosowaniu. Może być szczególnie przydatne dla młodych ludzi na siłowni. Jednak nigdy nie powinno być używane w stosunku do kobiet.

“Osu” to sprytnie nazwany one-liner, który stał się cliche w społecznościach MMA i BJJ. Jest to sprytny mały trik, o którym wielu instruktorów nie wie. Ta mała sztuczka zaoszczędzi ci kłopotów z proszeniem instruktora o wyjaśnienie jej.

“Osu” jest również najlepszym przykładem wielu sprytnych BJJ buzz words, które są podrzucane w bumelującej społeczności BJJ. Nie jest to najbardziej przydatna sztuczka na świecie, ale to świetny sposób, aby skłonić ludzi do myślenia o ich treningu.

“Osu” jest również najlepszym przykładem sztuczki BJJ, której nie można nauczyć się z instruktażowego DVD. Dzieje się tak dlatego, że “osu” może nie być najlepszym przykładem wielu tricków BJJ, które napotkasz w swoim treningu BJJ. Zawsze powinieneś zapytać swojego instruktora o jego ulubiony trik, ale powinieneś też mieć świadomość, że jest ich więcej niż jeden. Ta lista buzz words treningu BJJ ma na celu dać ci kilka pomysłów, jak uniknąć bycia oszukanym.

Niewykwalifikowani lub niechciani nauczyciele

Wybór najlepszego instruktora BJJ może być zniechęcającym zadaniem. Musisz znaleźć kogoś, kto był w grze przez jakiś czas i ma umiejętności, aby nauczyć cię tego, co musisz wiedzieć. Jeśli instruktor nie jest najlepszym dopasowaniem dla Ciebie, trzeba będzie znaleźć nowy.

Najlepsi nauczyciele BJJ są certyfikowani przez Międzynarodową Federację Brazylijskiego Jiu Jitsu. Podczas gdy istnieją inne organizacje, które mają wykwalifikowanych instruktorów, są to te, które najprawdopodobniej dadzą ci najlepszą instrukcję.

W jiu jitsu biz, nie jest tajemnicą, że najlepsi nauczyciele są często tymi, którzy są gotowi włożyć wysiłek, aby utrzymać swoich uczniów szczęśliwych. Wiele szkół BJJ oferuje usługi pralnicze i prysznice. Egzekwują również czystość w swoich obiektach.

Najlepsi instruktorzy BJJ będą mieli również wiele innych sztuczek w rękawie. Dobry instruktor będzie miał oko do szczegółów i będzie chciał wiedzieć dokładnie to, co ich uczniowie muszą wiedzieć. Są one również prawdopodobne, aby mieć cierpliwość świętego.

Inną rzeczą, aby szukać w instruktora BJJ jest jakość wideo pokazują. Najlepsi instruktorzy będą w stanie nauczyć cię o sporcie i dać ci możliwość zastosowania tego, czego się nauczyłeś w bezpiecznym środowisku. Dodatkowo, może się okazać, że twój instruktor uczy tego samego materiału od lat i lat. Jest mało prawdopodobne, że znajdziesz ten typ instruktora w przeciętnej szkole sztuk walki.

Najlepsi nauczyciele BJJ są nie tylko dobrzy w swoim fachu, ale także mają poczucie humoru. Powinieneś również być w stanie powiedzieć, że są prawdziwe, gdy dostają trochę zbyt entuzjastycznie. Często powiedzą ci, że ich szkoła jest najlepsza. Choć może to brzmieć pochlebnie, w rzeczywistości jest to forma zastraszania. Jeśli nie jesteś pewien, czy są szczere, czy nie, powinieneś znaleźć kogoś innego do treningu.

Znalezienie szkoły BJJ z renomowanym instruktorem jest najlepszym sposobem na poprawę techniki i utrzymanie niskiego poziomu stresu. Znalezienie najlepszego dla ciebie nauczyciela BJJ może zająć trochę czasu, ale będzie to warte wysiłku.

Skarżący

Niezależnie od tego czy jesteś początkujący w Brazylijskim Jiu-Jitsu czy doświadczony, istnieje pięć rodzajów ludzi, którzy niepotrzebnie utrudniają ci trening. Chociaż na pewno spotkasz tych ludzi w pewnym momencie, powinieneś nauczyć się jak sobie z nimi radzić.

Brudas to typ osoby, która ma poważne problemy z higieną. Chodzą po macie z brudnymi stopami, zapominają umyć swoje gis i noszą paskudne rzeczy pod paznokciami. Nie obcinają też paznokci, co może prowadzić do infekcji, jeśli cię skaleczą.

Gadatliwy partner treningowy to kolejny częsty typ partnera treningowego. Mówią o wszystkim i często odwracają uwagę od ruchów, których się uczysz. To może zirytować wszystkich w klasie.

Skarżący to kolejny typ denerwującego partnera treningowego BJJ. Prowadzą mentalną listę urazów, których doświadczyli. Opowiedzą ci o nich wszystko, a nawet spróbują wykorzystać je przeciwko tobie.

Wiesz, ten który “przypadkowo” łapie kobiety za piersi. Albo, kręci się wokół dziewczyn, które nie są tak doświadczone jak oni. To jest creep i należy go unikać za wszelką cenę.

Trenujesz BJJ, więc dlaczego narzekasz na coś, co ma Ci pomóc? Sport jest tak skonstruowany, że pomaga Ci w nauce, a Ty możesz sobie pomagać w pewnych granicach. Jeśli jesteś nowicjuszem, to może nie potrzebujesz pomocy od doświadczonego praktyka, ale możesz się wiele nauczyć od starszego instruktora.

Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest wejście w związek z innym uczniem. To może stworzyć toksyczną kulturę i może doprowadzić do rozstania. Powinieneś zawsze brać pod uwagę dynamikę związku, gdy decydujesz się na podjęcie go dalej.

Brazylijskie Jiu-Jitsu to sport, który przyciąga ludzi w każdym wieku, każdej płci i o każdym statusie społecznym. Niestety, jest to również jeden, który przyciąga niektóre z najbardziej irytujących ludzi na świecie. W rezultacie, musisz być świadomy możliwości nadużyć w dynamice nauczyciel-uczeń. Ale jeśli jesteś gotów być cierpliwy i pracować z tymi ludźmi, możesz uzyskać wiele ze swojego doświadczenia.

Podobne tematy